Karuzela do łóżeczka – od kiedy? Czy jest bezpieczna? Jak wybrać karuzelę do łóżeczka niemowlaka?

Z pewnością warto przeczekać pierwsze tygodnie życia dziecka. To czas adaptacji, poznawania świata poza brzuchem mamy. Mówi się, że aż trzech miesięcy maluszek potrzebuje, by oswoić się z nowymi doznaniami. Nie ma więc co dodawać dziecku bodźców….Z pewnością kolorystyka. Przy urządzaniu pokoików dla niemowlaków najczęściej stawiamy na pastelowe kolory. Karuzelka nad łóżeczko z uwagi na to, że jest czymś na pograniczu zabawki i dekoracji, też wybierana jest w błękitnych lub pudrowych kolorach.

Co robić z dziećmi w Wiśle zimą? Spacer po rynku, skocznia, przedszkole narciarskie Wisła…

Dzieciom z pewnością spodoba się pomnik misia, który próbuje utrzymać równowagę na kamiennej kuli. Z parku wyjść można na Bulwar Księżycowy i przejść się wzdłuż rzeki, by dojść do amfiteatru….Jak się jest tam na górze, wówczas z pewnością wzrasta podziw dla śmiałków uprawiających skoki narciarskie. Oczywiście będąc z dziećmi w Wiśle w zimie można, a nawet trzeba, poszukać miejsca, w którym można pozjeżdżać na sankach lub na jabłuszku.

Co robić z dziećmi w Wiśle latem? Trasy rowerowe, szlaki górskie dla dzieci, atrakcje letnie w górach…

Nie jest to łatwa trasa, ale z pewnością dzieci sobie na niej poradzą. Wycieczkę rozpocząć można na rynku w Wiśle. Stamtąd należy kierować się do Wisły Malinki. Potem już Cieńków Niźni, Mały Soszów, Wisła Czarne z ciekawą zaporą. Tam też zobaczyć można Zamek Prezydenta RP….Dzieci z pewnością zainteresuje pomnik misia, który stoi na kuli i próbuje na niej utrzymać równowagę. Kontynuować spacer można, kierując się w drogę powrotną Bulwarem Księżycowym, czyli po prostu idąc wzdłuż Wisły. Szum rzeki uprzyjemnia odpoczynek. Na końcu można wejść jeszcze do amfiteatru.

Karuzele z włącznikiem, na pilota… Jaki model karuzeli do łóżeczka, od kiedy karuzela do łóżeczka niemowlaka?

Z pewnością nie ma potrzeby montowania karuzeli nad łóżeczkiem noworodka. Taki maluch ma zbyt wiele bodźców dookoła, więc nie ma co mu dokładać doznań….To dodatek, który wpływa na cenę, ale warto o nim pomyśleć, gdyż z pewnością lepiej zaktywizuje malca. Karuzele z włącznikiem, na pilota… To, czym się różnią karuzele nad łóżeczko dla dziecka, to sposób zasilania. Najtańsze są karuzele nakręcane.