Prezenty dla dzieci – co kupić aby spodobało się chłopcu i dziewczynce?

dziecko bawiące się klockami

Poszukiwanie prezentu dla dziecka to nie jest proste zadanie. Jaki podarunek może spodobać się zarówno chłopcu jak i dziewczynce?

Klocki i puzzle

Dzieci zazwyczaj lubią różnego rodzaju układanki. Zabawa polegająca na składaniu jakiejś większej całości z poszczególnych mniejszych elementów może zapewnić naszym milusińskim naprawdę dużo frajdy, a oprócz tego pomaga im się rozwijać. Układanie klocków czy puzzli wyrabia nie tylko umiejętności manualne, ale ćwiczy pamięć, logiczne myślenie i kreatywność, nie mówiąc już o tym, że wyrabia też cierpliwość.

Oczywiście poziom trudności powinien być odpowiednio dobrany do wieku i zdolności dziecka. Jeśli złożenie elementów okaże się zbyt trudne, dziecko może się zniechęcić. Ale nie powinno być też zbyt łatwe. Ułożenie klocków lub puzzli powinno stanowić wyzwanie, ponieważ osiągnięcia, które przychodzą bez wysiłku, szybko zaczynają nudzić.

Przybory szkolne

Na pierwszy rzut oka taki prezent może wydawać się nudny. Jakie dziecko chciałoby, żeby prezent przypominał mu o szkole? A jednak taki podarunek również może sprawić radość, jeśli będzie odpowiednio fantazyjny. Kolorowy plecak, piórnik czy zeszyt z ulubionym bajkowym bohaterem może rozjaśnić mu chwile spędzane na wypełnianiu szkolnych obowiązków.

więcej w temacie:  Co czytać dziecku w wieku przedszkolnym? Lista bajek, książek, które warto przeczytać kilkulatkowi

Maskotka

Małe dzieci przepadają za przytulankami – takie prezenty dla dzieci, idealne dla chłopca i dziewczynki znajdziesz w sklepie Fabryka Form. Tradycyjne misie i inne pluszaki to dla maluchów rzecz nieodzowna. Jeśli zatem napotkasz w sklepie maskotkę, odpowiednio uroczą i mięciutką, to kupienie jej dla dziecka jest jak najbardziej wskazane.

pluszowy miś

Zabawki edukacyjne

Najlepsza nauka to taka, która odbywa się przez zabawę. A najlepsza zabawa to taka, która dziecko czegoś nauczy. Dlatego wybierając zabawki, warto stawiać na te, które poszerzą wiedzę dziecka. Obecnie na rynku możesz znaleźć szeroki wybór takich właśnie zabawek i gier edukacyjnych, które mogą wzbogacić wiedzę dziecka na przykład z dziedziny geografii, pomóc mu sprawniej czytać i liczyć, bądź uczyć języków obcych.

Gry

Nie chodzi tu o gry komputerowe, lecz o takie, które sprawiają, że cała rodzina może zasiąść przy stole i dobrze się bawić. To pomysł warty wzięcia pod uwagę, bo dziecko zamiast bawić się samo, spędza czas w rodzinnym gronie i umacnia więzi z pozostałymi domownikami. Gry planszowe i inne często posiadają również walor edukacyjny, a atmosfera współzawodnictwa jest dodatkową motywacją dla dziecka, by tym lepiej przyswajało wiedzę. Są też gry pomagające wyrobić cierpliwość i zręczność manualną (na przykład jenga lub bierki).

więcej w temacie:  Czy karuzela do łóżeczka dla noworodka to dobry prezent? Karuzela do łóżeczka – od kiedy się sprawdzi?

Książki

Kto powiedział, że sztuka czytania zanika? Z pewnością nie zgodziliby się z tym czytelnicy książek dla dzieci i młodzieży, bijących rekordy sprzedaży. Jeśli więc chcesz odciągnąć dziecko od komputera (chociaż na trochę), sprawdź, jakie książki dla jego grupy wiekowej są obecnie na topie. Może uda ci się zaszczepić mu miłość do literatury?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *