Co kupić na roczek? Lista 10 prezentów na pierwsze urodziny

prezent dla dziecka

Pierwsze urodziny dziecka to okazja, by podarować mu coś, co sprawi mu radość. To czas najszybszego rozwoju malca, więc wybierać można spośród wielu rzeczy. Podpowiadamy, co można kupić dziecku na roczek.

  1. Basen z piłeczkami
  2. Jeździk
  3. Bujaczek
  4. Skoczek
  5. Pchacz
  6. Ciągacz
  7. Namiot tipi
  8. Wózek dla lalek
  9. Sorter kształtów
  10. Piramidki, klocki

Basen z piłeczkami

Roczne dziecko to szkrab, którego roznosi energia. Samodzielnie siedzi, raczkuje, stawia pierwsze kroki, a w wielu wypadkach – już chodzi. Co więcej, jest ciekawe wszystkiego wkoło i uwielbia zabawę. Idealnym prezentem jest coś, co postawione w pokoju da mnóstwo radości. Chodzi o basen z piłeczkami. W sprzedaży są miękkie, wykonane z pianki, a także dmuchane i z siatki. Tak zwany suchy basen to możliwość nie tylko „kąpieli” wśród kuleczek, chowania się, ale też sposób na naukę kolorów.

Jeździk

Jak już wspomniano – roczne dzieci roznosi energia. Potrafią już chodzić lub stawiają pierwsze kroki, więc jeździk jest dla nich szansą na szybkie pokonywanie odległości zarówno w domu, jak i poza nim. Można postawić na model, który jest pojazdem lub zwierzakiem. Świetnie sprawdzają się posiadające pojemniki na zabawki, a także wszelki przyciski dźwiękowe, pokrętła itp.

więcej w temacie:  Co jest ważne kiedy wybieramy żłobek dla dziecka?

Bujaczek

Bujanie rozwija mózg dziecka, chociaż nie wszystkie pociechy je lubią. Warto sprawdzić to, stawiając na bujaczek. Jaki? Do wyboru są klasyczne konie na biegunach, a także plastikowe bujaki przypominające huśtawki.

Skoczek

Było coś do jeżdżenia, bujania – teraz czas na skakanie. Dzieci to uwielbiają, chociaż roczne jeszcze nie mają odwagi na samodzielne podskoki. Idealne są więc skoczki. To dmuchane, gumowe zwierzaki.

Pchacz

W nauce chodzenia pomocne są pchacze. Warto więc rocznemu dziecku podarować na urodzinki tego typu zabawkę. Dostępne są zarówno wózki, np. z klockami, dużych rozmiarów sortery kształtów na kółkach, zwierzaki popychane tyczką.

Ciągacz

Do chodzenia zachęcają również ciągacze. Na pierwsze urodziny warto kupić kotka, pieska lub inne zwierzę na kółeczkach, które dziecko może pociągać za sobą za sznurek. Najlepiej, by zabawka była drewniana. Dzięki temu „przetrwa” wiele upadków, ciągnięcie po betonie.

Namiot tipi

Namiot tipi w ostatnim czasie stał się modnym wyposażeniem pokoików dziecięcych. To w nim maluchy mogą schować się przed rodzicami, pobawić się, odpocząć. Dzieci w tym wieku uwielbiają się chować. Warto więc wygospodarować im w pokojach przestrzeń tylko dla nich.

więcej w temacie:  Jakie zabawki dla niemowlaka? Lista zabawek dla noworodków i dzieci do 1 roku życia

Wózek dla lalek

Dziewczynkom można kupić wózek dla lalek. Może pełnić rolę pchacza. Przede wszystkim to świetna zabawka dla miłośniczek lalek. Mogą być jak mama i opiekować się „dzidzią”.

Sorter kształtów

Do rozwoju maluszków przydają się sortery kształtów. Zabawa nimi polega na umieszczaniu w otworach klocków o odpowiadających kształtach. To nie tylko nauka figur geometrycznych, ale też kolorów. Można kupić plastikowy lub drewniany sorter kształtów. Także tematyczne, związane z bajkami.

Piramidki, klocki

Ostatnią propozycją na prezent dla rocznego dziecka są wszelkie układanki: piramidki, klocki, wieże, proste puzzle. Wybierać można spośród wielu: wykonanych z plastiku, drewnianych. Znanych światowych producentów i polskich marek. Jeśli dziecko ma ulubioną bajkę, można poszukać układanki z jej bohaterami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *