Najlepsza mata edukacyjna dla niemowląt – subiektywny ranking

subiektywny ranking mat edukacyjnych

Mata edukacyjna dla niemowląt jest jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów na najmłodszych. Nie można się temu dziwić. Jest to warty uwagi gadżet dla niemowlaka, który tworzy idealną przestrzeń do obserwacji świata i bezpiecznej zabawy. Chcesz wiedzieć, która mata edukacyjna dla niemowląt jest najlepsza? Poniżej nasz subiektywny ranking!

Dlaczego warto kupić matę edukacyjną dla niemowląt?

Mata edukacyjna dla niemowląt tworzy im idealną przestrzeń do rozwoju, obserwacji i nauki nowych bodźców. Dodatkowo ten dziecięcy gadżet, pobudza do rozwoju, treningu mięśni i świetnie ćwiczy zmysły. Nie udowodniono naukowo, czy mata edukacyjna jest potrzebna dla rozwoju niemowlaka, można jednak stwierdzić, że na pewno bardzo w tym pomaga. 

Na macie edukacyjnej maleństwo można kłaść tak naprawdę od pierwszych jego dni, pozwalając na swobodną obserwację otaczającego świata. Oczywiście, im dziecko będzie starsze, tym więcej aktywności będzie na takiej macie wykonywać. Jest to świetny gadżet, na którym maleństwo ćwiczyć może podnoszenie główki, obracanie się z pleców na brzuszek i odwrotnie, a później miejsce do zabawy. 

Fisher Price, mata edukacyjna z pianinkiem Muzyczne zwierzątka

Mata edukacyjna Fisher Price Muzyczne zwierzątka z pianinkiem, to doskonały przykład maty, która rośnie razem z pociechą. Początkowo niemowlę leżąc na pleckach, może uderzać stopami o klawisze pianinka, które wydając dźwięki, są niezwykle śmieszne dla małego odkrywcy. 

Do maty edukacyjnej można przyczepiać zabawki, co będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które już spędzają czas na brzuszku. Starsi natomiast docenią możliwości samodzielnego komponowania muzyki na pianinku, które zapewnia nieograniczoną zabawę i wiele frajdy. Co więcej, instrument posiada wygodny uchwyt i bobas może zabierać go wszędzie ze sobą.

Fisher-Price, Domek Odkrywcy, mata edukacyjna 3 w 1 z dźwiękami 

Niesamowicie miękka mata, która pozwala zająć czas i skupić uwagę niemowlaka na długi czas. Znajdujące się nad głową bobasa zabawki są ciekawym elementem wzbudzającym zainteresowanie, a dodatkowe gadżety do przyczepiania pozwalają na nieograniczoną zabawę. 

Matę edukacyjną można złożyć w tunel do raczkowania, będzie więc idealna również dla starszych dzieci. Dodatkowo mata edukacyjna Domek Odkrywcy posiada panel dźwiękowy w postaci podświetlanej konewki, co stanowi dodatkowy i ciekawy element dla dziecka. 

Duża mata edukacyjna Tiny Love Magiczna kraina

Mata edukacyjna Tiny Love Magiczna kraina to propozycja dużej maty, na której bawić się może nawet kilka dzieci jednocześnie. Rozwój najmłodszego członka rodziny wspierany jest przed dodane zabawki jak gryzaczki, grzechotki czy lusterko. 

Ta duża mata edukacyjna, dzięki swoim rozmiarom zapewnia odpowiednią przestrzeń do zabawy, turlania czy nauki pełzania. Dodatkowo posiada wygodne uchwyty i przycisk do jej składania, dzięki czemu można ją zawsze zabierać ze sobą. 

Wielofunkcyjna Mata 3 w 1 Ocean Tineo

Alternatywną propozycja maty edukacyjnej dla dziecka jest wielofunkcyjna Mata 3 w 1 Ocean Tineo. Jest to prosty model składający się z kwadratów, które można dowolnie łączyć i zaginać tworząc albo przestrzeń na ziemi do zabawy, albo po oparciu o ścianę czy meble zabezpieczając przed uderzeniami. 

Ta mata edukacyjna stoi w opozycji do tych kolorowych, dźwiękowych i pełnych gadżetów, jednak nie jest to jej wada i w żaden sposób nie ogranicza rozwoju malucha. Tworzy dużą przestrzeń do nauki obracania, turlania czy późniejszego siadania i raczkowania, a umieszczając na niej ulubione zabawki pociechy, zamieniamy ją w domowy plac zabaw. 

2 komentarze

  1. Mój maluch nie chciał leżeć na takiej kolorowej macie edukacyjnej, natomiast kontrastowa, czarno-biała jest strzałem w dziesiątkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *