Czy karuzela do łóżeczka dla noworodka to dobry prezent? Karuzela do łóżeczka – od kiedy się sprawdzi?

dziecko w łóżeczku

Karuzela do łóżeczka, wyposażona w zabawki to magiczne urządzenie, które sprawi, że pierwsze dni malucha na tym świecie będą wyjątkowe. W przypadku nowego członka rodziny możemy zastanawiać się, jakie zabawki będą odpowiednie dla najmłodszych. Czy karuzela do łóżeczka to dobry pomysł w pierwszym miesiącu życia? Odpowiadamy.

Co to jest karuzela do łóżeczka?

Jeśli zastanawiasz się, co kupić dziecku z okazji przyjścia na świat, karuzela do łóżeczka może być dobrym pomysłem. Taka niewielka zabawka, z figurkami zawieszonymi w formie karuzeli, może spełniać wiele funkcji. Karuzelę zawiesza się nad łóżeczkiem. Zależnie od typu, może ona grać melodyjkę, poruszać się lub być de facto nieruchoma. Karuzelę możemy zamontować do szczebelków albo do górnej ramy łóżka. Możemy ją także podpiąć do łóżka turystycznego – w tym przypadku będzie ona jednak najprawdopodobniej przyczepiona do ramy lub bocznej ściany łóżeczka.

Od kiedy karuzela to łóżeczka to dobry pomysł?

Karuzelę do łóżeczka możemy kupić maluchowi już w pierwszych dniach życia. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, by karuzela była dokładnie zamontowana, aby w żadnym wypadku nie spadła i nie zrobiła dziecku krzywdy! Co prawda, dziecko w pierwszym miesiącu życia nie rozróżnia jeszcze kształtów, nie potrafi także zwrócić szczególnej uwagi na kolory maskotki – w tym czasie niemowlę dopiero poznaje świat. Jednak już w okolicach drugiego miesiąca życia, dziecko zaczyna dostrzegać i rozróżniać zabawki i interesować się nimi.

więcej w temacie:  Jakie witaminy i minerały są najlepsze dla kobiet w ciąży?

Mimo to nawet w pierwszym miesiącu, niemowlę może mieć z zabawki pożytek. Karuzele do łóżeczka mają bardzo często wbudowany system grający, który sprawia, że dziecko może zasypiać przy spokojnej muzyce. Jest to rozwijające nawet w brzuchu mamy, a tym bardziej w pierwszych miesiącach życia.

Co daje karuzela do łóżeczka?

Karuzela do łóżeczka do dobry prezent, pod warunkiem, że będzie ona dobrze wykonana. Wspomniana już funkcja grania uspokaja dziecko i pozwala mu zasnąć, poza tym uczy wrażliwości na dźwięki. Dobre melodie rozwijają pozytywne emocje, a w połączeniu z kolorami maskotek, zawieszonych na karuzeli, uczą kreatywności.

Karuzela do łóżeczka to zabawka stara jak świat. Patrząc na poruszającą się zabawkę, dziecko skupia się i uczy koncentracji. Jest to nowy element przestrzeni, który potrafi niemowlaka zainteresować. W dzisiejszych czasach możemy znaleźć pięknie wykonane karuzele do łóżeczka. Niektóre z nich posiadają takie dodatkowe funkcje jak projektor, czasomierz, lampka czy pozytywka. Ponadto w części z nich jest możliwość wgrania własnych utworów oraz sterowania karuzeli pilotem przez opiekuna.

2 komentarze

  1. Moim zdaniem nie jest dobrym prezentem. Karuzela może sprawić dziecku krzywdę, lub dostanie zawrotu głowy… Bezpieczniej jest kupić zwykłe łóżeczko kołyskę.

    1. Ja teraz czekam na bejbi i bardzo cieszyłabym się z karuzeli. Bardziej mdli mnie na myśl o bujaniu się cały czas w kołysce niż oglądaniu co jakiś czas kręcących się zabawek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *