Jak wybrać przedszkole narciarskie – Wisła, Korbielów, Zakopane? Na co zwrócić uwagę, wybierając przedszkole narciarskie?

dziecko na nartach

Przedszkole narciarskie to świetna opcja na ferie. Dzięki uczestnictwie w takich zajęciach dziecko może nie tylko nauczyć się jazdy na nartach, ale przede wszystkim – świetnie się bawić w grupie rówieśniczej. Co więcej, to wytchnienie dla dorosłych. Podpowiadamy, jak wybrać przedszkole narciarskie i na jakie miasto postawić.

Jak wybrać przedszkole narciarskie?

Należy wiedzieć, że zanim zacznie się szukać szkoły narciarskiej dla dziecka, warto porozmawiać z maluchem, czy chce uczestniczyć w takich zajęciach. Zwłaszcza jeśli ma to być jego pierwszy raz na nartach. Nie jest łatwo „zaszczepić” w kimś pasję, ale zniechęcić go do niej – zdecydowanie prosto.

Jest jeszcze jedna kwestia – wiek dziecka. Choć zakłada się, że do przedszkola narciarskiego może dołączyć już 4-latek z uwagi na dobrze rozwinięty w tym wieku kościec, to są szkółki, które przyjmują dopiero dzieci 5-letnie. Najczęściej da się znaleźć przedszkole narciarskie od 3 lat.

więcej w temacie:  Karuzela do łóżeczka – od kiedy? Czy jest bezpieczna? Jak wybrać karuzelę do łóżeczka niemowlaka?

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim przedszkole narciarskie powinno zatrudniać instruktorów, którzy mają odpowiednią wiedzę, kwalifikacje, umiejętności, ale i podejście do pracy z najmłodszymi. Tutaj świetnie sprawdzi się przeszukanie internetu i przeczytanie opinii.

Szkoła narciarska i oferowane przez nią zajęcia, powinny nie tylko pozwolić dziecku na zdobycie umiejętności jazdy na nartach, ale też zapewnić świetną atmosferę, by dzieci dobrze się bawiły, spędzając wspólnie czas. Jazda na nartach uczy koordynacji, ale i rozwija inne umiejętności, kształtując charakter.

Przedszkole narciarskie – Wisła, Korbielów czy Zakopane?

A na jaką miejscowość postawić? To już zależy od upodobań. Zarówno Wisła, Korbielów, jak i Zakopane są piękne, mają świetnie przygotowane stoki i wiele szkół jazdy na nartach. Oczywiście znaczenie może mieć baza noclegowa, dojazd, ceny – tutaj należy kierować się własnymi potrzebami.

Przedszkole narciarskie w Zakopanem na pewno nie będzie oferowało nauki na bardzo wymagających trasach. Wszystkie szkółki stawiają przede wszystkim na to, by dzieci podczas ich zajęć były bezpieczne. Szkoła narciarska Zakopane to na przykład Kids Park Szymoszkowa, Snow4you, HSKi, Kalatówki.

więcej w temacie:  Jak dbać o skórę niemowlaka? Naturalna pielęgnacja dziecka

A szkoła narciarska w Wiśle? Tutaj również wybór jest szeroki. Można skorzystać ze szkółki narciarskiej „Rudolf”. Ale warto wiedzieć, że ich oferta skierowana jest do dzieci od 5. roku życia. Przedszkole narciarskie w Wiśle ma także Ski-Caru oraz Skizy. Swoje zajęcia prowadzą na znanej i lubianej stacji narciarskiej Wisła-Cieńków. W Wiśle działa też przedszkole narciarskie Dimbo. To z kolei firma, która ma swoje ośrodki w całej Polsce.

Dimbo znaleźć można również w Korbielowie. To przedszkole narciarskie jest bardzo lubiane przez dzieci. Jeśli interesują rodziców wyjazdy z przedszkolem narciarskim na terenie tej miejscowości, to mogą sprawdzić również ofertę innych firm.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przedszkole narciarskie?

Co jest ważne, gdy wybiera się szkołę narciarską dla dziecka? Z pewnością kluczowy jest program nauczania. Dobrze, gdy ma jakieś ramy. Nie bez znaczenia jest również to, czy w przedszkolu narciarskim dzieci są dzielone z uwagi na wiek/umiejętności. Istotne jest też to, jak liczne są grupy. Nie można pominąć też kwestii ceny. Warto porównać oferty także pod tym kątem.

więcej w temacie:  Jak zmotywować dziecko do nauki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *