Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Jak przygotować się na pierwszy dzień przedszkola dziecka? Jaka wyprawka dla przedszkolaka? Kiedy skompletować przedszkolną wyprawkę? Jak przygotować dziecko do przedszkola? Jak przygotować się na pierwszy dzień przedszkola dziecka?…Prawda jest taka, że pierwszy dzień dziecka w przedszkolu najbardziej przeżywamy my, jako rodzicie.

Co robić, aby zdrowo żyć?

Te niewielkie zmiany sprawią, że z dnia na dzień będziesz odczuwać coraz lepsze samopoczucie. Chyba warto, co?…Ale jak wydrukujesz sobie tabelkę, w której będziesz odhaczać kolejny dzień, gdy udało ci się zrealizować cel, to będzie znacznie łatwiej. Ponieważ takie „odhaczanie” jest często nagrodą samą w sobie.

Urlop macierzyński, ojcowski i rodzicielski – komu i na jak długo przysługują?

Zwykle urlop ten ma początek w dniu porodu, jednak istnieje możliwość wykorzystania jego części (6 tygodni) już przed porodem….Urlop ojcowski, często mylony z tacierzyńskim, wynosi 14 dni i obejmuje również dni wolne od pracy (soboty, niedziele, święta). Ojciec może skorzystać z niego w tym samym czasie, kiedy na urlopie macierzyńskim przebywa matka dziecka lub później, ma na to 24 miesiące od momentu narodzin dziecka.

Dziecko w przedszkolu: jak zapisać, jak przekonać dziecko do przedszkola?

W chłodniejsze dni można ubrać malucha na tzw. cebulkę. Trzeba pamiętać, aby unikać wiązanych, zapinanych ubrań. Dziecko w przedszkolu uczy się samodzielności, jednak najczęściej nie poradzi sobie z zawiązywaniem spodni, wiązaniem sznurowadeł….Pierwsze dni, tygodnie malucha w nowym środowisku to trudny czas dla początkującego przedszkolaka oraz rodziców. Jak przekonać dziecko do przedszkola? Kiedy zapisać dziecko do przedszkola? Co zrobić, aby zapisać dziecko do przedszkola? Czym zachęcić dziecko do przedszkola?

Czy karuzela do łóżeczka dla noworodka to dobry prezent? Karuzela do łóżeczka – od kiedy się sprawdzi?

Karuzela do łóżeczka, wyposażona w zabawki to magiczne urządzenie, które sprawi, że pierwsze dni malucha na tym świecie będą wyjątkowe. W przypadku nowego członka rodziny możemy zastanawiać się, jakie zabawki będą odpowiednie dla najmłodszych….Karuzelę do łóżeczka możemy kupić maluchowi już w pierwszych dniach życia. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, by karuzela była dokładnie zamontowana, aby w żadnym wypadku nie spadła i nie zrobiła dziecku krzywdy!

Dodatki w pokoju dziecka, które zachęcą do aktywności fizycznej w domu

Gdy dzieci nie mogą wychodzić na dwór, często siedzą całymi dniami przed komputerem lub telewizorem, nie mają jak spożytkować energii. Dlatego przedstawiamy kilka propozycji dodatków do pokoju dziecięcego, które zachęcą do aktywności fizycznej w domu….Taka forma wspólnej zabawy jest najlepszym sposobem na to, aby cała rodzina więcej się ruszała na co dzień. Drabinki gimnastyczne Drugim, równie dobrym sposobem, jest zamontowanie drabinek gimnastycznych. Boisz się, że przez nie pokój zacznie przypominać salę sportową?

Domowe syropy na kaszel – jakie, czy działają?

Pojawia się w pierwszych dniach infekcji i jest, zazwyczaj, bardzo męczący, kaszląc często mamy wrażenie głuchego dudnienia w górnych drogach oddechowych. Ma napadowy, gwałtowny charakter, najczęściej w nocy co uniemożliwia wypoczynek….Kaszel mokry pojawia się po kilku dniach od wystąpienia objawów infekcji. Sprzyja odkrztuszaniu, zalegającej wydzieliny, co usprawnia pozbywanie się z organizmu drobnoustrojów związanych z chorobą. Może pojawiać się przy poważnych schorzeniach jak np. obturacyjna choroba płuc.

Co jest ważne kiedy wybieramy żłobek dla dziecka?

Zapytajmy o rozkład dnia, przygotowanie i ilość posiłków, czy w żłobku jest kuchnia czy katering, jaka jest maksymalna ilość dzieci w grupie….Niektóre dzieci z chęcią i radością przekraczają próg żłobka każdego dnia, dla innych to bardzo trudna sytuacja, która staje się przyczyną płaczu. Dlatego posyłając tam dziecko należy bacznie obserwować jego reakcje.