Jakie nosidełko dla dziecka wybrać? Czym kierować się przy wyborze nosidła?

W przypadku małych dzieci powinien on sięgać karku, szczególnie gdy dziecko często zasypia w tej pozycji. Jeżeli chodzi o starszaków, nosidło może się kończyć na wysokości pach…To dość istotne pytanie, ponieważ jak zostało wspomniane, nosząc malucha w nosidle, musi on znajdować się w konkretnej pozycji, która uwarunkowana jest także jego rozwojem fizycznym.

Ćwiczenia w ciąży – jakie ćwiczenia można wykonywać w ciąży?

Ćwiczenia można wykonywać w pozycjach spoczynkowych, na przykład na krześle czy piłce lekarskiej. Skręty głową, powolne wdechy i wydechy, a do tego ćwiczenia dłoni i całych ramion….Będąc w klęku podpartym, na szeroko rozstawionych kolanach, należy wypychać miednicę do przodu wraz z wydechem powietrza, na następnie wrócić do poprzedniej pozycji. Co dają ćwiczenia w ciąży?

Karuzele z włącznikiem, na pilota… Jaki model karuzeli do łóżeczka, od kiedy karuzela do łóżeczka niemowlaka?

W sytuacji, gdy dziecko zaczyna próbować zmieniać pozycję na siedzącą i istnieje ryzyko, że może złapać się karuzeli, wówczas trzeba ją zdemontować. Najczęściej dzieje się tak koło 5-6 miesiąca życia dziecka. Producenci karuzeli zwykle na opakowaniu zabawki umieszczają taką informację.