Góry z dzieckiem — co ze sobą zabrać?

dzieci na ławce w górach

Planujesz rodzinny wypoczynek w jednej z górskich miejscowości? Zastanawiasz się, co zabrać na wyjazd w góry z dzieckiem? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, czego nie powinno zabraknąć w Twoim plecaku, gdy zamierzasz wędrować z maluchem.

Ciepłe ubrania dla dziecka w góry

Niezależnie od tego, w jakiej porze roku wybierasz się w góry z maluchem, w Twoim ekwipunku powinna się znaleźć ciepła odzież. Oczywiście ubrania zabierane na letnie wakacje zdecydowanie różnią się od tych noszonych podczas ferii zimowych, jednak należy pamiętać, że górski klimat jest chłodniejszy od tego w mieście. Zatem nawet wybierając się na wycieczkę w góry z dzieckiem późną wiosną lub latem, koniecznie zabierz ze sobą bluzy, setery lub przewiewne kurtki. Przydadzą się one zwłaszcza po dotarciu na szczyt.

Odzież przeciwdeszczowa dla dziecka

Jeśli zastanawiasz się, co zabrać na wakacje z dzieckiem w góry, to nie możesz także zapomnieć o odzieży przeciwdeszczowej. Górski klimat odznacza się dużą zmiennością pogody, dlatego wybierając się na szlak z maluchem, spakuj do plecaka nieprzemakalne kurtki lub płaszcze przeciwdeszczowe. W ten sposób będziecie odpowiednio przygotowani, nawet jeśli nagle zacznie padać.

Dziecięce górskie obuwie

Kolejną niezbędną rzeczą, o której warto pamiętać, wybierając się na wycieczkę w góry z dzieckiem, jest odpowiedni rodzaj obuwia. Buty do wędrówek górskich powinny być solidne i sięgać do kostek, aby chronić stopy przed urazami. Górskie obuwie jest odpowiednio usztywniane, więc zapewnia stabilność chodu podczas długiego marszu. Oczywiście nie musisz zakładać specjalnych butów maluchowi, który większość wędrówki spędzi w nosidle. Jednak w przypadku kilkuletniego dziecka warto rozważyć zakup odpowiedniego rodzaju butów, gdy zamierzasz wybrać się z nim na wycieczkę w góry.

Woda i prowiant na górską wycieczkę

Wysiłek fizyczny wzmaga pragnienie i apetyt, dlatego przygotowując się do górskiej wycieczki, włóż do plecaka butelkę z wodą i prowiant. Najlepiej sprawdzi się woda niegazowana w bidonie oraz domowej roboty kanapki czy też danie obiadowe w termosie. Raczej nie należy zabierać ze sobą słodkich przekąsek, ponieważ ich spożycie tylko pobudza pragnienie i przyczynia się podniesienia poziomu cukru we krwi.

Podręczna apteczka w górach z dzieckiem

Wybierając się z dzieckiem na szlak, zabierz ze sobą podręczną apteczkę. Podczas wyprawy zawsze może się zdarzyć, że ktoś się skaleczy lub zostanie ukąszony przez owada, dlatego warto mieć przy sobie jałowy opatrunek, nożyczki, bandaż, środek odkażający i krem na ukąszenia. W ten sposób w nagłej sytuacji szybko będzie można udzielić rannej osobie pierwszej pomocy.

Jeśli chcesz wybrać się w góry z dzieckiem, musisz pamiętać o zabraniu ze sobą kilku niezbędnych rzeczy — m.in. takich jak przeciwdeszczowa odzież, obuwie do górskich wędrówek, a także zestaw do udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu warunki na szlaku Cię nie zaskoczą. Co jeszcze warto zabrać na wycieczkę w góry z dzieckiem? Daj znać w komentarzu pod artykułem.

2 komentarze

  1. No moim zdaniem najważniejsze co zabrać ze sobą, jak idziemy w góry z dzieckiem, to pozytywna energia! Bez tego nie wyobrażam sobie żadnej wycieczki 🙂

  2. Jak my wychodzimy w góry z dzieckiem to przede wszystkim musimy mieć odzież przeciwdeszczową, coś do picia, jedzenia i apteczkę. To absolutne minimum!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *