Lego Friends – które zestawy lego lubią dziewczynki?

Kolaż z zestawami lego

Klocki lego już dawno przestały być wyłącznie ulubioną zabawką chłopców. Obecnie mamy także zestawy Lego Friends, którymi uwielbiają bawić się dziewczynki. Klocki te podzielone są tematycznie według miejsca spotkań przyjaciółek z miasteczka Heartlake. Przeczytaj, które z zestawów Lego Friends najbardziej podobają się małym konstruktorkom.

Jaki zestaw Lego Friends wybrać dla dziewczynki?

Lego Friends to klocki stworzone specjalnie dla dziewczynek, wszystkie zestawy obejmują postaci pięciu przyjaciółek: Stephanie, Olivię, Emmę, Mię i Andreę. Koleżanki prowadzą bardzo bogate życie – podróżują, pracują w szpitalu, chodzą do parku rozrywki, realizują pomysły naukowe. W ofertach sklepów są dostępne zestawy Lego Friends, gdzie można kupić jedną laleczkę lub kilka figurek przyjaciółek (www.urwis.pl/klocki/klocki-lego/lego-friends), trzeba tylko zorientować się, które postaci dziewczynka lubi najbardziej.

więcej w temacie:  Co robić z dziećmi w Wiśle latem? Trasy rowerowe, szlaki górskie dla dzieci, atrakcje letnie w górach…

Lego dla dziewczynek-kawiarnia

Pokaz Andrei w parku – jeden z ulubionych zestawów Lego Friends

Andrea jest artystką, która uwielbia wystąpienia publiczne. Zestaw Lego Friends obejmuje więc scenę, ławki, stoiska z przysmakami. To jednak nie wszystko – dziewczynki wśród klocków lego z tego zestawu znajdą akcesoria sceniczne takie jak mikrofon, pianino, a nawet obrotowy podest. Małe konstruktorki, które uwielbiają dobrą zabawę będą zachwycone.

Szpital w Heartlake – wymarzony zestaw dla małej lekarki

Zestaw Lego Friends Szpital w Heartlake na pewno zachwyci dziewczynki, które marzą o karierze lekarki. Dwupoziomowy budynek szpitala obejmuje gabinet lekarski, pracownię rtg i żłobek. Ponadto do dyspozycji szpitala jest specjalny ambulans i śmigłowiec. Oczywiście w zestawie nie brak akcesoriów niezbędnych osobom potrzebującym takich jak wózek inwalidzki, przewijak, ciśnieniomierz. Lekarki natomiast korzystają ze sprzętu medycznego – mikroskopu i innych koniecznych przyborów. Na parterze budynku znajduje się restauracja, ale szpital dysponuje również automatem, gdzie można kupić przekąski.

Sypialnia Olivii – klocki Lego Friends dla dziewczynek-naukowców

Olivia w swojej sypialni ma wszystko, co jest niezbędne do jej badań naukowych. Dziewczynki w tym zestawie Lego Friends znajdą łóżko w kształcie rakiety, figurkę robota Zobito (do zbudowania), stolik śniadaniowy z ekspresem do kawy, tablet. Olivia może więc realizować tu swoje pomysły naukowe, w których wykorzystuje robota Zobito oraz palnować za pomocą sprzętu elektronicznego kolejne spotkania z przyjaciółkami. Kiedy już pomocnik Olivii, robot Zobito, dostanie się dzięki torom i windzie na szczyt pokoju, może wyłączyć zasilanie na noc. Małe konstruktorki na pewno będą oczarowane tym zestawem.

więcej w temacie:  Dodatki w pokoju dziecka, które zachęcą do aktywności fizycznej w domu

Kolejka górska w parku rozrywki – Lego Friends ze wszystkimi figurkami przyjaciółek

To jeden z największych zestawów Lego Friends, który obejmuje kolejkę z wagonikami, diabelski młyn, wieżę do spadania w dół, kiosk z przekąskami. Zestaw ten jest wzorowany na prawdziwych atrakcjach w wesołym miasteczku, dlatego wszystkie karuzele i kolejki są ruchome (dołączone baterie). Klocki te przeznaczone są dla dziewczynek powyżej 8 roku życia, gdyż mają największą ilość elementów.

1 komentarz

  1. Jak zobaczyłem w sklepie, że jest LEGO dla dziewczynek, to nie mogłem się powstrzymać i kupiłem bratanicy. To chyba jasne dla każdego, kto całe dzieciństwo składał te klocki. Chociaż nie były tak „tematyczne” jak te dzisiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *