Gdzie iść w góry z dzieckiem? 3 górskie szlaki dla malucha

dziecko w górach

Góry z dzieckiem to świetny pomysł na aktywny wypoczynek. Wędrówka malowniczymi górskimi szlakami stanowi okazję do pokazania maluchowi piękna przyrody i rozbudzenia w nim duszy odkrywcy. Zastanawiasz się, gdzie w góry z dzieckiem warto się wybrać? Poznaj 3 górskie szlaki idealne na wyprawę z maluchem.

  1. Szlak w Beskidzie Wyspowym na szczyt Jaworz
  2. Trasa na Połoninę Wetlińską w Bieszczadach
  3. Szlak dla malucha na Górę Cergową w Beskidzie Niskim

1. Szlak w Beskidzie Wyspowym na szczyt Jaworz

Jeśli planujesz rodzinną wycieczkę i zastanawiasz się, gdzie w góry z dzieckiem w wózku warto się wybrać, to świetną propozycję stanowi szlak w Beskidzie Wyspowym na szczyt Jaworz. Istnieje kilka dróg wejścia na szczyt, jednak najbardziej popularną jest podążanie szlakiem niebieskim z Limanowej. Trasa ta idealnie nadaje się na wędrówkę z dzieckiem, ponieważ po drodze nie ma bardzo stromych podejść, a widoki są przepiękne. Blisko szczytu znajduje się wieża widokowa, z której będziecie mogli podziwiać panoramę, a nawet zobaczyć Tatry. Jeśli macie dużo sił, świetnym pomysłem jest kontynuowanie wędrówki ze szczytu Jaworz w stronę Szałaszu, aby móc zobaczyć częściowo zasypaną Jaskinię Zbójecką, w której kiedyś według legendy ukrywali się rozbójnicy.

2. Trasa na Połoninę Wetlińską w Bieszczadach

Ciekawym szlakiem na górską wyprawę z dzieckiem jest trasa na Połoninę Wetlińską, na której mieści się Chatka Puchatka. By wejść na szlak żółty, należy zakupić bilety, gdyż ten masyw górski znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Cena biletu wynosi kilka złotych, jednak młodsze dzieci będą mogły wędrować za darmo. Po drodze roztaczają się niezwykle malownicze widoki, które zachwycą nie tylko rodziców, ale również maluchy. Po dotarciu do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej możecie zrobić sobie krótką przerwę na posiłek i regenerację sił. Ze szczytu bardzo dobrze widać Połoninę Cyrańską, Smarek i Wielką Rawę. Jeśli macie ochotę na dalszą wędrówkę, wybierzcie szlak czerwony w stronę Osadzkiego Wierchu.

3. Szlak dla malucha na Górę Cergową w Beskidzie Niskim

Szukając trasy na górską wycieczkę z dzieckiem, warto wziąć pod uwagę szlak prowadzący na Górę Cergową. Wycieczkę należy rozpocząć od wejścia do lasu. W drodze na szczyt znajduje się kilka ciekawych punktów, przy których warto się na chwilę zatrzymać — są to Złota Studzienka i kapliczka Świętego Jana z Dukli. Następnie ścieżka prowadzi nieco pod górę, więc młodsze dzieci mogą potrzebować nieco pomocy podczas wspinaczki. Kontynuujcie wyprawę żółtą ścieżką aż do samego szczytu. Na Górze Cergowej znajdziecie drewnianą wieżę widokową, z której będziecie mogli podziwiać rozpościerające się wokół cudowne widoki.

Teraz już wiesz, gdzie wybrać się w góry z małym dzieckiem. Rodzinna wyprawa to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu. Wycieczka górska stanowi idealną okazję do podziwiania przepięknych widoków i zgłębiania tajemnic przyrody. Jakie jeszcze szlaki można przemierzać z dzieckiem? Przedstaw w komentarzu swoje propozycje tras na rodzinny wypad w góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *