Jak wybierać meble do pokoju dziecięcego?

półka w pokoju dziecka

Wyposażenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Większość z nas wolałaby uniknąć wymiany mebli co parę lat, dlatego warto poważnie pomyśleć nad ich wyborem. Kupując wysokiej jakości produkty możemy mieć nadzieję, że nasze dzieci ich nie zniszczą i będą mogły naprawdę długo z nich korzystać, ale to nie wszystko. Oprócz wytrzymałości liczy się również funkcjonalność i bezpieczeństwo. Z naszego artykułu dowiecie się jak wybrać meble, które będą spełniać wszystkie te wymagania.

Gdzie szukać mebli do pokoju dziecięcego?

Sklepów meblowych jest nie mało, a ich oferta jest bardzo szeroka. Nikt nie jest w stanie zapoznać się dokładnie z propozycjami każdej z nich, dlatego też warto wyselekcjonować te marki, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Oprócz najpopularniejszych sklepów z meblami, których nazwy niemal każdemu przychodzą do głowy, są także nieco mniejsi producenci, tacy jak np. meblewersal.pl/25-pokoj-mlodziezowy. Ich oferta daje możliwość znalezienia produktów, które spełniają najwyższe standardy, a przy tym wyróżniają się spośród wielu podobnych do siebie kompletów mebli dziecięcych.

więcej w temacie:  Jak zmotywować dziecko do nauki?

Na co zwracać uwagę wybierając meble dla dzieci?

Do pewnego wieku dziecko ma małe wymagania jeśli chodzi o meble. Niezbędne jest łóżeczko oraz takie akcesoria jak przewijak, czy pojemna komoda. Pozostałe meble stają się coraz bardziej potrzebne dopiero, gdyż nasz maluch zaczyna samodzielnie bawić się i coraz bardziej świadomie korzystać z różnych sprzętów.

Niezwykle ważnym elementem jest łóżko. W końcu to ono musi być odpowiednio dopasowane do wzrostu dziecka, które tak szybko rośnie. Coraz większą popularnością cieszą się łóżka, które „rosną” wraz z dzieckiem. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcemy co chwilę kupować nowego.

Wybierając meble dziecięce powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na materiał z którego są wykonane. Najlepsze są surowce naturalne, które nie powodują alergii, a przy tym są wytrzymałe i nie ulegają łatwo zniszczeniu. Ponadto meble w pokoju naszego dziecka nie powinny posiadać ostrych krawędzi. Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest funkcjonalność. Najlepiej sprawdzą się meble pojemne, posiadające wiele skrytek, do których można włożyć zabawki oraz inne niezbędne akcesoria.

więcej w temacie:  Kiedy i jakie badania prenatalne warto wykonać? Jakie są najczęstsze wskazania do diagnostyki prenatalnej?

meble młodzieżowe

Wygląd mebli dziecięcych

Kupując meble dla dziecka musi brać pod uwagę, że z wiekiem będzie się kształtował gust naszej latorośli. Wybierając neutralne meble o prostej formie mamy możliwość szybkiej zmiany aranżacji wnętrza. Dzięki temu nasze dziecko będzie mogło mieć wpływ na to, jak wygląda jego królestwo, a my w łatwy sposób dostosujemy je do jego potrzeb.

Dużą popularnością cieszą się komplety mebli dziecięcych i młodzieżowych. Dzięki temu, że wszystkie elementy są do siebie dopasowane, łatwiej będzie nam stworzyć spójne estetycznie wnętrze. Ponadto do mebli o prostej formie i jednakowym wyglądzie łatwiej jest dopasować pozostałe dodatki, a więc np. tekstylia. Oczywiście bardzo dużo zależy od tego jaką powierzchnię ma pokój dziecięcy. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może się okazać zamówienie mebli na wymiar.

2 komentarze

  1. Według mnie najlepiej prezentują się pokoiki maluchów w kolorach pastelowych. Ja do pokoju mojej Zosi zakupiłam mebelki z fiorentino i obecnie wystrój pokoju zmieniamy tylko i wyłącznie za pomocą dodatków. Jesteśmy bardzo zadowolone.

  2. Dużo zależy od tego, jaki jest to pokój. Jak ma skosy, to sprawa się komplikuje. Mebli na wymiar bym nie brała – to za duży koszt. Ale w wielu sieciówkach, jak i mniejszych sklepach da się kupować meble na sztuki, a wtedy jest możliwe dopasowanie ich tak, by było jak najbardziej funkcjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *