Gdzie na weekend z dzieckiem? Jakie miejsca w Polsce warto odwiedzić ze swoimi dziećmi?

szczęśliwa rodzina

Zastanawiasz się jak spędzić weekend z rodziną? Świetnym rozwiązaniem jest wspólna wycieczka do ciekawych miejsc w Polsce. Jeśli do tej pory wydawało ci się, że takich w naszym kraju nie ma, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł, a zmienisz zdanie. Przedstawiamy propozycje pięciu destynacji rodzinnych podróży.

Rodzinny park rozrywki w Zatorze

Jeśli Twoja rodzina lubi silne wrażenia, to to miejsce jej je zapewni. Energylandia jest największym tego typu obiektem w Polsce, do dyspozycji odwiedzających jest kilkadziesiąt atrakcji, które spełnią oczekiwania zarówno entuzjastów silnych doznań, jak i osób, które preferują nieco łagodniejszą rozrywkę. Taka wycieczka na dług pozostanie w pamięci dzieci i rodziców, gdyż i jedni i drudzy będą się tam na pewno świetnie bawić.

Centrum bajki w Pacanowie

Czy nazwa tego maleńkiego miasteczka coś Ci mówi? Jeśli tak to bardzo dobrze, bo właśnie stąd pochodzi słynny Koziołek Matołek. To tutaj także zostało otwarte Europejskie Centrum Bajki, na którego terenie znajduje się kino, biblioteka, sala teatralna, księgarnia oraz czytelnia. Ponadto wokół głównych zabudowań, które swoim wyglądem przypominają babki z piasku, rozciąga się piękny ogród, a w nim znajdziemy altanki, malowniczy strumyk oraz staw. Jest to wspaniałe miejsce, w którym można przenieść się do świata bajek. Dzieci na pewno je pokochają, a rodzice mają okazję wrócić wspomnieniami do czasów gdy sami byli dziećmi.

więcej w temacie:  Mama i maluch w domu, jak nie bzikować w domu z maluchem w czasie koronawirusa?

Wrocławskie afrykarium

To jedyne takie miejsce w Polsce, można tam zobaczyć drapieżne ryby pływające w ogromnych akwariach, często usytuowanych tuż nad głowami zwiedzających. Różnorodność zwierząt, które można tam spotkać jest ogromna, tym bardziej, że obok znajduje się zoo. Warto przyjechać do afrykarium jak najwcześniej, gdyż jest to bardzo oblegane przez turystów miejsce, nie mniej naprawdę warto je odwiedzić. A jeśli Ty i Twoja rodzina będziecie mieli jeszcze energię, to możecie pokusić się o zwiedzenie innych ciekawych zakątków Wrocławia. Bez wątpienia jest to propozycja wycieczki na cały weekend.

rodzina

Toruń dla małych i dużych

Mieszkańcy centralnej części Polski na pewno bardzo dobrze znają to miasto. Słynie ono nie tylko z przepysznych pierników, ale również ze wspaniałego planetarium, które warto odwiedzić z dziećmi. Oprócz wspaniałych zabytków, warto również zobaczyć Dom Legend Toruńskich, a mali odkrywcy będą zachwyceni Żywym Muzeum Piernika. Jest to nietypowe muzeum, bowiem dzieci mogą się w nim nauczyć wypieku tych pysznych ciasteczek pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej.

To tutaj nawet najmniejsza osoba może poczuć się jak wielkolud. W tym wyjątkowym miejscu masz szansę odbyć ze swoją rodziną wspaniałą podróż dookoła świata. Macie szansę stanąć oko w oko z największym dinozaurem, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi, przenieść się w czasy średniowiecza odwiedzając warownię oraz osadę, a także odpocząć w przepięknym ogrodzie Jana Pawła II. Jest tam także mini zoo, czyli jak widać każdy znajdzie coś dla siebie.

więcej w temacie:  Co czytać dziecku w wieku przedszkolnym? Lista bajek, książek, które warto przeczytać kilkulatkowi

1 komentarz

  1. Park w Zatorze to chyba ulubiona rozrywka Polakow:) Sami nigdy tam nie byliśmy, ale znajomi polecali. Ja myślę, że warto dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, mamy góry i morze, zależnie od tego, gdzie się mieszka, warto wyjechać z miasta chociaż na weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *