Przedszkole narciarskie Wisła i okolice. Gdzie nauczyć dziecko jazdy na nartach w Wiśle?

dziecko w kasku na nartach

Rodzice, którzy jeżdżą na nartach, często chcą, by ich pociecha również zasmakowała białego szaleństwa. Ale niekoniecznie, bo nawet ci, którzy dotychczas nie próbowali swoich sił w narciarstwie, też chcą pokierować swoje dzieci w stronę tego sportu. Jak tego dokonać? Gdzie nauczyć dziecko jazdy na nartach?

Kiedy można nauczyć dziecko jeździć na nartach?

Choć dzieci, gdy już zaczną chodzić, są bardzo ukierunkowane na ruch i wszelkie aktywności, to nie jest jeszcze dobry czas na narciarstwo. Ich kości i stawy nie są jeszcze gotowe na takie obciążenia. Warto więc poczekać z nauką jazdy na nartach do momentu, gdy dziecko skończy 4 lata. Nawet sprzęt narciarski trudno dostać na mniejsze dzieci. Tak więc nie ma co popędzać maluszka, lepiej korzystając z wiedzy i praktyki specjalistów, poczekać aż maluszek skończy odpowiedni wiek i jego ciało będzie gotowe na takie wrażenia.

więcej w temacie:  Prezenty dla dzieci – co kupić aby spodobało się chłopcu i dziewczynce?

Jak nauczyć dziecko jeździć na nartach?

Dobrze, by nawet doświadczony rodzic nie silił się na samodzielne uczenie dziecka jazdy na nartach. Zdecydowanie lepiej jest postawić na przedszkole narciarskie. W dużej grupie dzieci znacznie lepiej się uczą, bowiem wiedzę i umiejętności zdobywają poprzez zabawę. Nie mówiąc o tym, że w grupie rówieśniczej jest weselej, więc łatwiej polubić daną aktywność. Szkoła narciarska daje również dzieciom przestrzeń na samodzielność. Przedszkolaki stają się odważniejsze, uczą się odpowiedzialności – za siebie i innych. Dzięki możliwości obserwacji innych bardzo szybko się uczą. Nie chodzi tylko o samą umiejętność jazdy na nartach. Tutaj istotna jest równowaga, wytrzymałość, szacunek do innych na stoku. W pojedynkę, w relacji rodzic-dziecko, często trudno to osiągnąć. Świetnym rozwiązaniem są wyjazdy z przedszkolem narciarskim, ale to oczywiście nie jest opcja dla każdego.

Gdzie nauczyć dziecko jazdy na nartach w Wiśle?

Jeśli uczyć dziecko jazdy na nartach, to koniecznie w górach! To właśnie tam działa najwięcej firm, których instruktorzy decydują się także na pracę z najmłodszymi. Przedszkole narciarskie od 3 lat znaleźć można niemalże w każdej popularnej górskiej miejscowości. Jak to wygląda na przykład w Wiśle? W końcu oprócz Zakopanego to właśnie miejscowość kojarzona z narciarstwem.

więcej w temacie:  Poród rodzinny - wady i zalety obecności partnera przy porodzie

W Wiśle działa m.in. Dimbo. To biuro turystyki rodzinnej, prowadzące także ośrodki narciarskie przyjazne dzieciom. Mają swoje oddziały w całej Polsce. Przedszkole narciarskie Dimbo ma wykwalifikowaną i przyjazną dzieciom kadrę. To ważne, by instruktorzy potrafili pracować z najmłodszymi i czerpali z tego przyjemność.

Oczywiście, zanim się zdecydujemy zapisać tam dziecko, warto przeczytać Dimbo opinie i upewnić się, czy w istocie tak jest. Informacje od osób, które skorzystały z danej oferty, są zawsze bardzo cenne.

Zwłaszcza że ta szkoła narciarska Wisła to nie jedyna opcja. Firma BC Cross oferuje kursy narciarskie do przedszkola i szkółki narciarskiej „Rudolf”. Ich oferta skierowana jest do dzieci od 5. roku życia. Przedszkole narciarskie w Wiśle oferuje również Ski-Caru czy Skizy. Zajęcia prowadzą na przykład na stacji narciarskiej Wisła-Cieńków.

Przedszkole narciarskie w okolicach Wisły

Oczywiście nie trzeba stawiać tylko na Wisłę. Także w okolicznych miejscowościach można znaleźć miejsce, w którym dziecko będzie mogło nauczyć się jeździć na nartach. Przykładowo niejedno przedszkole narciarskie Szczyrk będzie mógł zaoferować naukę. To bardzo urokliwe miasto. Działa tutaj wspomniane już Dimbo Szczyrk, ale i inne firmy, które mają w swojej ofercie szkółkę narciarską.

więcej w temacie:  Mama i maluch w domu, jak nie bzikować w domu z maluchem w czasie koronawirusa?

1 komentarz

  1. Ja sam nauczyłem dziecko jeździć na nartach, wystarczyło tylko pójść na łagodną górkę. Dzieciaki bardzo szybko łapią bakcyla i zaczyniają ogarniać, o co w tym chodzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *